З приходом осені в квартирах, будинках та офісах стає прохолодно і сиро, а на подачу опалення ще чекати і чекати. Як вирішити питання з теплом просто, швидко та вигідно? Ми маємо відповідь — використовувати кондиціонер на обігрів.
Більшість людей припускають, що кондиціонер може лише охолоджувати у спеку. Навіть не всі власники цієї техніки знають, що ними можна обігріватися. При чому обігріватися ефективно та економно. На даний момент усі кондиціонери працюють як на обігрів, так і на охолодження. Так чому це не використовувати?
Переваги обігріву кондиціонером
Обігріватися кондиціонером — це:
- Просто. Одна техніка для холода і тепла. Це економія житлового простору, так як кондиціонер висить на стіні, а, як правило, обігрівачі потрібно ставити на підлогу. Крім цього, одне натискання кнопки на пульті, і приміщення опалюється.
- Швидко і комфортно. Обігрів приміщення відбувається максимально швидко. При цьому можна виставити комфортну температуру та точно регулювати її за потреби. Ви задаєте комфортну вам температуру, наприклад +24С, а кондиціонер постійно її підтримує.
- Вигідно. На даний момент всі кондиціонери працюють на тепло, тому якщо вам потрібен обігрів у міжсезоння (до морозів) вам підійде будь-яка недорога модель. Якщо вам потрібен обігрів при негативних зовнішніх температурах, наприклад при -15С або навіть при -25С, вам потрібно розглянути кондиціонери типу теплові насоси, які в приміщенні можуть виступати єдиними джерелами тепла. Їх часто використовують у кіосках, павільйонах, магазинах та інших об’єктах, де немає центрального опалення.
Плюсом до всього в спекотний літній сезон у вас вже буде помічник боротьби зі спекою.
Чому кондиціонери вигідніші за конвектори та масляні обігрівачі?
Кондиціонери вигідніші за електричні обігрівачі, як мінімум у 3,5 рази. Кондиціонер не виробляє тепло як таке, а переносить його з довкілля.
Важко повірити, але коли на вулиці – 20С, кондиціонер обігріває нас теплом, яке переносить з вулиці. Як? Будь-яка речовина, що має температуру, що перевищує абсолютний нуль (мінус 273C) — має теплову енергію. Наше завдання — перетворити її та перевести в придатний для обігріву температурний інтервал (+35…+65С).
Тому принцип дії кондиціонера ґрунтується на акумулюванні природного низькопотенційного тепла з природних джерел (у нашому випадку – повітря) та перенесенні даної енергії всередину приміщення. Таким чином, кондиціонер не виробляє тепло, а переносить його (за допомогою фазового переходу холодоагенту) з навколишнього середовища всередину приміщення. При цьому електроенергія витрачається лише на роботу компресора та обертання вентиляторів.
Крім цього, вироблене тепло не сушить повітря та не спалює кисень.
Читайте також: Що робити, коли з кондиціонера йде поганий запах?
Думаємо, переваги обігріву кондиціонером очевидні – один прилад на тепло та холод, економія простору та електроенергії, зручність використання та ефективність регулювання температури.