Як правило, неприємний запах з кондиціонера з’являється після деякого часу його використання. Часто навіть при наявності даної проблеми кліматичне обладнання працює справно, але всі переваги використання кондиціонера зводяться до нуля, а також виникає питання про безпеку вдихання такого повітря.

поганий запах з кондиціонера

Причини появи запаху

Серед найчастіших причин, чому з’являється запах з кондиціонера у квартирі, виділяють три основних. Давайте детальніше розлянемо всі причини.

Скупчення пилу і бактерій

Спліт-система постійно циркулює повітря, а разом з ним різні бактерії, спори цвілі та інші мікроорганізми. Вологе і тепле повітря всередині обладнання є відмінним середовищем для їх розмноження, тому через деякий час «небажаних гостей» стає дуже багато. Разом з повітрям мікроорганізми і цвіль знову потрапляють в приміщення у великій концентрації. Саме їх скупчення може стати причиною неприємного запаху, при цьому вдихати таке повітря небезпечно.

запах з кондиціонера

Відсутність сифона в дренажній системі

Іноді конденсат з кондиціонера виводять в каналізацію. При такому рішенні обов’язково потрібно встановити спеціальний сифон, так як застосування зігнутої трубки не ефективно. При відсутності сифона неприємний запах з каналізації потрапляє в кондиціонер, а потім поширюється по всьому приміщенню.

Концентрація запахів з приміщення

Більшість сучасних кондиціонерів не поглинають повітря з вулиці, а циркулюють його всередині квартири. Тобто, повітря з приміщення постійно проходить через спліт-систему, тим самим збираючи всі аромати, які є всередині. В результаті з’являється неприємний запах при включенні кондиціонера. Найчастіше причиною стає велика концентрація формальдегідів, які можуть водити до складу пластикових та інших предметів, що знаходяться у будинку. Особливо можна помітити таке явище, якщо ви придбали нові меблі.

кондиціонера та запах

Усунення проблеми

Іноді для того, щоб вирішити проблему неприємного запаху з кондиціонера, досить усього лише повністю осушити систему. Волога, що знаходиться всередині, повинна випаруватися. Після цього бактерії та мікроорганізми не зможуть розмножуватися.

Якщо проблема не вирішилася, необхідно провести антибактеріальну обробку кондиціонера за допомогою спеціальних засобів. Часто їх випускають у формі спрею. Альтернатива – використовувати сучасні антибактеріальні фільтри або іонізатори. Але краще викликати фахівців, які знають, як надійно видалити запах та заодно проведуть діагностику системи.