Кондиціонери, як і будь-які електричні побутові прилади, мають свій термін служби. Термін служби кондиціонера залежить від багатьох факторів, таких як якість складання пристрою, дотримання технології при монтажі, тощо.

Середнє значення “тривалості життя” кондиціонера — 8-12 років за інтенсивності роботи шість днів на тиждень протягом восьми годин. У спекотних країнах кондиціонери працюю 6-8 років, оскільки режим роботи 24 години 365 днів на рік значно зменшує робочий ресурс агрегатів.

термін служби кондиціонера

ВАЖЛИВО! У гарантійному талоні на кондиціонери завжди зазначений термін служби обладнання — 7 років. Кондиціонери працюють і довше, але варто засумніватися в кліматичних компаніях, які обіцяють гарантію 7, або 9 років на бюджетне обладнання. Реальна гарантія на бюджетні кондиціонери – 3 роки, але деякі компанії дають “розширену” гарантію до 5 років.

Причини передчасного виходу з ладу кондиціонера

Виділимо декілька основних причин:

  1. Заводський брак або ушкодження при транспортуванні. Ця причина зустрічається рідко і зазвичай помітна вже при установці та перших запусках обладнання. Рішенням є заміна обладнання по гарантії на справне. Важливо уникати сумнівних фірм продавців, які можуть спеціально продавати б/в або післяремонтне обладнання під виглядом нового.
  2. Неправильний вибір обладнання. При підборі кондиціонера важливо враховувати багато параметрів: розмір приміщення, теплоприплив, інсоляцію і т.д. Якщо у вас є сумніви при виборі обладнання, то скористайтеся послугою безкоштовного виїзду спеціаліста, який не тільки підбере оптимальне для вас обладнання, але й підкаже, де його краще розташувати, як пройдуть комунікації та озвучить остаточну вартість усіх робіт. Спроба заощадити та встановити малопотужний кондиціонер у велике приміщення приведе до роботи обладнання завжди зі 100% навантаженням, що точно не збільшить термін служби агрегату.
  3. Неякісний монтаж. Економія на монтажі, матеріалах, недотримання технології (вальцювання труб, вакуумування траси, дотримання рівнів тощо) призводить до зниження терміну служби обладнання. Багато недоліків не видно одночасно і можуть позначитися тільки через місяць. Не заощаджуйте на послугах монтажу, оскільки робота, інструмент, витратні матеріали досить дорогі, і акції про “безкоштовний монтаж” повинні викликати сумніви.
  4. Відсутність технічного обслуговування. Побутові кондиціонери потребують періодичного технічного обслуговування. Воно включає чистку теплообмінників, обслуговування дренажної системи, усунення порушень теплоізоляції фреономагістралі, контроль рівня тиску в системі і дозаправку холодоагенту при необхідності. Бажано проводити ТО навесні та восени або хоча б один раз на рік, перед початком літнього сезону. Відсутність регулярного ТО призводить як мінімум до зниження ефективності охолодження, як максимум — виходу кондиціонера з ладу.
  5. Неправильна експлуатація. Ця причина пов’язана з людським фактором. Важливо ознайомитись з інструкцією на обладнання та використовувати кондиціонер за призначенням. Відсутність чищення фільтрів, включення кондиціонера взимку на охолодження, робота кондиціонера при відчинених вікнах, тощо – веде до передчасного виходу устаткування з експлуатації.

Також читайте: Основні поломки кондиціонерів

Як продовжити термін служби кондиціонера?

Кондиціонери — це дорогі побутові прилади і варто намагатися максимально продовжити термін служби пристрою.

Рекомендації найпростіші:

  • не женіться за дешевизною як обладнання, так і установки;
  • вибирайте фірми з гарною репутацією, перевіреною роками;
  • не забувайте, що кондиціонеру потрібне регулярне (1-2 рази на рік) технічне обслуговування.

Дотримуючись наших рекомендацій, кондиціонер буде радувати вас приємною прохолодою протягом 10-15 років.