Wi-Fi модуль зараз можна зустріти і в холодильнику, і в мікрохвильовій печі. Кондиціонери не стали винятком. Але які можливості він вам надає? Чи потрібний він взагалі і чи варто за нього переплачувати?

Смартфони є невід’ємною частиною нашого життя і сучасна побутова техніка будується за принципом – управління всім зі смартфона, де б ви не знаходилися.

Саме модулі Wi-Fi дозволяють нам віддалено керувати побутовою технікою у вашому будинку. І якщо наявність Wi-Fi модуля в пральній машині викликає сумніви в необхідності, то такий модуль у кондиціонері може вам дійсно стати в нагоді.

Управління кондиціонером через Wi-Fi

Наведемо кілька прикладів ситуацій, коли дистанційне керування кондиціонером виручить вас. Судіть самі:

 • Ви виходите з задушливого офісу та їдете пробками, а у вашому будинку вже створено ідеальний мікроклімат.
 • Ви поїхали відпочивати в іншу країну, залишивши дітей із бабусею. Хто ввімкне кондиціонер? Ви самі прямо з готелю.
 • У вашому котеджі 3-4 спліт системи. Шукати пульти для кожного? Для цього є телефон.
 • Ваш заміський будинок опалюється кондиціонерами-тепловими насосами. Ви можете тижнями там не бувати, але бути впевненими – системи справно працюють, підтримують енергоефективний режим “+8С”, не даючи промерзати приміщенню.

Погодьтеся, чо це зручно? Мінусом є те, що моделі кондиціонерів з Wi-Fi управлінням позиціонуються як преміальний сегмент. Це завжди інверторні моделі, через що вартість такої спліт-системи буде вищою за середню.

Wi-Fi у кондиціонері

Альтернативний варіант – це кондиціонери середнього цінового діапазону (моделі корейських та китайських виробників), в які опціонально можна купити та доукомплектувати Wi-Fi модуль. Його установка не є складною: потрібно відкрити передню декоративну панель внутрішнього блоку, зняти захисну кришку підключення та підключити модуль в роз’єм.

Як реалізується дистанційне керування кондиціонером?

Управління кондиціонером через Wi-Fi складається з ланцюжка дій. Ви встановлюєте на телефон програму (з Play Market або AppStore) яка розроблена саме під вашу модель. Кондиціонер підключається до маршрутизатора (Wi-Fi роутера), який надає з’єднання з інтернетом. Інформація з мобільного пристрою передається в хмару, звідки надходить на маршрутизатор, що передає сигнал адаптеру (Wi-Fi модулю), який, обробляючи інформацію, передає команди кондиціонеру.

Для дистанційного керування вам знадобиться:

 • кондиціонер з Wi-Fi модулем:
 • модуль, який входить у базову/заводську комплектацію, або покупний модуль;
 • смартфон із встановленим додатком;
 • Wi-Fi роутер із підключенням до інтернету.

Далі проводиться процес об’єднання всіх вузлів у робочий ланцюжок, як зазначено в інструкції з експлуатації або як вказано у мобільному додатку. Процедура проста і не вимагає спеціальних знань. Декілька маніпуляцій і ви можете дистанційно керувати кліматом у вашому будинку.

Переваги кондиціонерів з Wi-Fi

Головні переваги:

 • Можливість керувати кондиціонером віддалено, з будь-якої точки світу, де є інтернет.
 • Наявність функції Wi-Fi Smart, що дозволяє програмувати кондиціонер на потрібний температурний режим як на один день, так і тиждень або кілька тижнів.
 • При поломках або аварійних ситуаціях кондиціонери з Wi-Fi одразу вкажуть причину поломки або код помилки.
 • Управління групою кондиціонерів, які розміщені в різних кімнатах або навіть на окремих об’єктах.

Функції кондиціонера, якими можна керувати через Wi-Fi:

 • запуск та відключення приладу;
 • перемикання режимів обігріву/охолодження;
 • встановлення та регулювання температури охолодження/нагрівання;
 • зміна швидкості роботи вентилятора;
 • вибір кута нахилу жалюзі;
 • підтримка виставленої температури.

Як підключити та налаштувати керування кондиціонером через Wi-Fi?

Скачайте та встановіть мобільний додаток на ваш смартфон з магазину програм вашої операційної системи (IOs або Android). У налаштуваннях телефону увімкніть пошук Wi-Fi, виберіть доступну мережу адаптера та введіть пароль, вказаний виробником.

Між смартфоном та адаптером має бути з’єднання (канал зв’язку). У програмі телефону має відображатися ваша спліт-система (блок). У програмі має бути вкладка «Параметри» або «Додаткові параметри», де потрібно вибрати «Підключення до бездротової мережі». Далі відбувається встановлення зв’язку між домашньою мережею (Wi-Fi роутером) та спліт-системою (Wi-Fi модулем). Можливо, буде потрібне додаткове підтвердження підключення до домашньої мережі.

Як підключити та налаштувати керування кондиціонером через Wi-Fi

Якщо всі пункти виконано правильно та обладнання налаштовано, ваш кондиціонер готовий до керування через програму на смартфоні. Однак ця інструкція описує найпоширеніший метод підключення. Алгоритм та послідовність підключення у вашій моделі кондиціонера може відрізнятись від описаного нами способу. Рекомендуємо ознайомитися з інструкцією користувача для вашої моделі кондиціонера.

Читайте також: Обігрів приміщень у міжсезоння кондиціонером

Висновок

При виборі та купівлі кондиціонера важливо визначитися, чи потрібна вам функція управління кондиціонером через Wi-Fi чи ні. Якщо при виході перших “розумних” кондиціонерів, управління wi-fi сприймалося як іграшка, то зараз цей функціонал затребуваний багатьма клієнтами.

Віддалене керування кондиціонером не тільки цікаве та незвичайне, але функціональне. Наявність цієї функції хоч і веде до подорожчання пристрою, але робить комфорт у вашому будинку ще більш простим, приємним, так би мовити “під рукою”. Але купувати кондиціонер з Wi-Fi керуванням або без нього, у будь-якому випадку, вирішувати лише вам.